Š.g. 23.martā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursa fināls.

Konkursa I kārtā, kas norisinājās Iecavas Mūzikas un mākslas skolā,  katrs konkursa dalībnieks piedalījās ar patstāvīgi veiktu konkursa darbu - dabas objekta vai objektu vizuālu pētījumu – zīmējumu un/vai gleznojumu, kopā piecas A4 formāta lapas, kurā iekļauts datums, kad darbs izveidots; autora vārds vai autora vārds un uzvārds; pēc izvēles – vārdi vai teksts, kas papildina konkrēto vizuālo darbu, piemēram, ietver audzēkņa novērojumus, atklājumus, skaidrojumus.

Konkursa darbam pēc izvēles bija jāizmanto šādas tehnikas: zīmējums, gleznojums, jaukta tehnika, autortehnika. Pēc konkursa I kārtas darbu izvērtēšanas uz II kārtu/finālu tika izvirzīts 1 audzēknis katrā vecuma grupā. Iecavas Mūzikas un mākslas skolu konkursa finālā pārstāvēja 3 audzēknes – Dārta Miezere jaunākajā grupā, Emīlija Petuhova vidējā grupā un Lorena Bokšica vecākajā grupā. 

Konkursa II kārtas uzdevums bija dabas objektu izpēte – zīmējumi vai gleznojumi, pētītā dabas objekta interpretācija, iekļaujot tekstu.

Konkursa II kārtā/ finālā tika vērtēti tādi kritēriji kā darba konceptuāls risinājums (dabas objekta izvēle un pamatojums, dabas objekta vizuālo īpatnību atspoguļojums, pētnieciskais darbs, kolekcijas veselums), darba kopējais mākslinieciskais risinājums un atsevišķu izteiksmes līdzekļu (krāsa, forma, tekstūra, struktūra un ritms, rakurss, novietojums lapā, kompozīcija, teksta integrēšana darbā u.c. risinājumi) lietojums dabas objektu/us  studijās un darba tehnika un izpildījuma kvalitāte (atbilstoša tehniku, materiālu izvēle un to lietojums, teksta rakstība, teksta sasaiste ar darbu, kopējais noformējums).

Žūrijas komisijas sastāvā bija tādi mākslinieki kā Juris Petraškēvičs, Sabīne Vekmane, Inese Zandere un Ilze Kupča. 

Apsveicam Lorenu Bokšiču ar iegūto ATZINĪBU valsts konkursa finālā Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem vecākajā grupā!

 

Mācību daļas vadītāja - Agate Gūtmane

Maijs 2020
P O T C Pk S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Iecavas Mūzikas un mākslas skola

Grāfa laukums 1, Iecava, LV-3913, Latvija

Tālr.: 63942469

E-pasts:  iecavasmms@iecava.lv

Aktuālie notikumi

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com