28. februāris Iecavas Mūzikas un mākslas skolai izvērtās necerēti vērienīgs! Pagājušajā mācību gadā guvuši pieredzi mūzikas teorijas viktorīnā Salgales Mūzikas un mākslas skolā, šogad “pārņēmām stafeti” un šajā datumā rīkojām solfedžo un mūzikas teorijas konkursu.

          No idejas par nelielu  (galvenokārt uz  reģiona skolām orientētu) konkursu tas izauga par pasākumu, kur bija gatavas piedalīties 32 komandas no 27 mūzikas izglītības iestādēm! Īpašs prieks par teju visu Latvijas reģionu pārstāvēšanu, kas tikai liecina, ka šāda veida pasākumi ir vajadzīgi!

         Saprotot, ka konkursa dienā mūsu skolu piepildīs teju 130 konkursanti un viņu pedagogi, nonācām pie slēdziena, ka vienlaicīgi visas komandas konkursā nevar piedalīties skolas zāles nepietiekamās ietilpības dēļ. Lai ietilpinātu 32 komandu četrus dalībniekus vienā telpā, mums vajadzētu īrēt arēnu! Tādēļ visas komandas pašā konkursa sākumā ar izlozes palīdzību tika sadalītas četros pusfinālos.

         Konkursa gaitā katra komanda varēja izvēlēties jautājumu no piecām kategorijām: 1) gammas un skaņkārtas; 2) Intervāli; 3) Akordi; 4) Metrs un ritms; 5) Tas bija sen! Katrā pusfinālā komanda centās atbildēt uz četriem jautājumiem.

         Komandas, izvēloties kategoriju, nezināja, vai konkrētais jautājums būs jāatbild rakstot, stāstot vai nodziedot! Žūriju pārstāvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas skolotāju katedras lektore un metodiķe Irēna Nelsone un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas mūzikas teorētisko priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja Ilona Būdeniece, kuras katru pareizu komandas atbildi vērtēja ar 2 punktiem, daļēji pareizu ar 1 punktu un nepareizu  ar 0 punktiem. Īpaši aktīva un pat spraiga izvērtās cīņa par citu komandu nepareizi atbildēto jautājumu “pārķeršanu”, atbildēšanu un bonuspunktu iegūšanu!

         Pēc pusfinālu rezultātu apkopošanas kļuva skaidrs, ka finālā iekļuvušas 12 komandas, kas pārstāvēja: Jūrmalas Mūzikas vidusskolas komandu, Jelgavas Mūzikas vidusskolu, PIKC NMV Rīgas Doma kora skolu, Skrīveru Mūzikas un mākslas skolu, Ozolnieku Mūzikas skolu, Dobeles Mūzikas skolu, Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolu, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolu (1.komanda), Juglas Mūzikas skolu (1. un 3.komanda), Olaines Mūzikas un mākslas skolu un Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu. Tikmēr pārējo skolu audzēkņi “lauzīja galvas”, cenšoties atminēt konkursa “cieto riekstu”, kur bija jāatmin divi nošu rakstā paslēpušies vārdi. Finālā katra komanda atbildēja uz trīs jautājumiem, turklāt darīja to tik precīzi un akurāti, kā arī aizrautīgi, ka uzvarētājkomanda izrādījās tā, kas visdrosmīgāk un aktīvāk ieguva bonuspunktus!

 

 

I vietu ieguva  Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas komanda (Beāte Babre, Karīna Ganiņa, Krista Posnija un Sanija Petroviča; skolotāja Jolanta Puķīte);

 

II vietu ieguva ar vienādu punktu skaitu ieguva četras komandas:

PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas komanda (Agate Grīnhofa, Paula Enija Treilona, Alma Kalniņa, Katrīna Anna Verhoustinska; skolotājas Jūlija Jonāne, Ilze Jankevica, Ilze Vilde);

A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas 1.komanda (Krista Fadejeva, Diāna Mierture, Līna Nijazi un Elīna Zvejniece; skolotāja Inta Medene)

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas komanda (Efraims Samuels Valutadatils, Reinis Zonenbergs, Dāvis Balandiņš, Matīss Barons; skolotājas Sandra Šmite un Ausma Kreicberga)

Juglas Mūzikas skolas 1.komanda (Betija Krole, Debora Ansone, Rūta Celmiņa, Katrīna Jušinska; skolotāji Irina Gvozdakova, Velga Vēvere, Vilnis Šmīdbergs, Lolita Misāne, Sarmīte Kunkelberga).

 

         Novērtējot milzīgo darbu, kas ieguldīts, gatavojot audzēkņus šim konkursam, Iecavas MMS izsaka pateicību katram pedagogam, kā arī katram komandas dalībniekam, kuri sevi spoži pierādīja gan pusfinālos, gan finālā. Solfedžo un mūzikas teorijas konkurss Iecavas MMS noslēdzās ar cerību, ka gan pedagogi, bet jo īpaši audzēkņi labi pavadīja laiku, guva jaunu pieredzi, jaunas paziņas un kādā citā formātā (iespējams, jau nākamgad) vēlēsies atkal piedalīties šādā konkursā!

 

Līva Grīnberga,

konkursa organizatore,

Iecavas MMS mūzikas teorētisko priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja.

 

 

 

1.pusfinālā piedalījās komandas no Tukuma Mūzikas skolas, Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skolas,  Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas un Salgales Mūzikas un mākslas skolas.

2. pusfinālā piedalījās komandas no Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas, Valdemārpils Mūzikas un mākslas skolas, Saldus Mūzikas skolas, Juglas Mūzikas skolas (2. komanda), Iecavas Mūzikas un mākslas skolas (2. komanda), Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, Ozolnieku Mūzikas skolas un Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas (2. komanda).

3.pusfinālā piedalījās komandas no Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Dobeles Mūzikas skolas, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas (1.komanda), Piltenes Mūzikas skolas, Lielvārdes novada Mākslas un mūzikas skolas, Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas (1. komanda), kā arī Nīcas Mūzikas skolas.

4.psufinālā piedalījās komandas no Juglas Mūzikas skolas (3. komanda), Olaines Mūzikas un mākslas skolas,  Bauskas Mūzikas un mākslas skolas, Juglas Mūzikas skolas (1. komanda), Ķekavas Mūzikas skolas, Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas un Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas.

 

Augusts 2019
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Iecavas Mūzikas un mākslas skola

Grāfa laukums 1, Iecava, LV-3913, Latvija

Tālr.: 63942469

E-pasts:  iecavasmms@iecava.lv

Aktuālie notikumi

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com